İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında vefat etti.

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında vefat etti.

Nakşibendi Tarikatı'nın Halidiye Kolu'na bağlı İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

ABONE OL
24 Haziran 2022 17:49
İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında vefat etti.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nakşibendi Tarikatı’nın Halidiye Kolu’na bağlı İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefat haberini torunu sosyal medyadan yaptığı açıklama ile duyurdu. Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu yaptığı açıklamada “Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah’a vasıl oldular.” dedi.

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu bugün son yolculuğuna uğurlandı. 93 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cenaze töreninin gerçekleştirimesiyle Mahmut Ustaosmanoğlu’nun nereye defnedileceği araştırmaları hız kazandı. Peki, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun mezarı nerede, nereye defnedildi? Mahmut Efendi’nin mezarına nasıl gidilir? İşte detaylar haberimizde…

Mahmut Ustaosmanoğlu nereye defnedildi?

Mahmut Ustaosmanoğlu nereye defnedildi?

MAHMUT USTAOSMANOĞLU’NUN MEZARI NEREDE? 

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada,

“Kutbü’l-ektâb, Ğavsü’l-evtâd ve Hicrî 15. Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretlerimiz Rahmet-i Rahmân’a vâsıl olmuştur. Cenâzesi 24 Haziran 2022 cuma günü cuma namazını müteâkiben Fâtih Câmi-i Şerîfinde kılınacak ve Sakızağacı Şehitliği’nde Yüce Şeyhi Ali Haydar Efendi Kuddise Sirruhû Hazretleri’nin yakınında bulunan kabr-i şerîfine defnedilecektir.” ifadelerine yer verildi.

 

SAKIZAĞACI MEZARLIĞI/ŞEHİTLİĞİ NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Sakızağacı Şehitliği, İstanbul’un Eyüp ilçesine bağlı Defterdar mahallesinde bulunmaktadır.

Buraya ulaşmak için İstanbul’un neredeyse her noktasında toplu taşıma araçları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Edirnekapı Sakızağacı şehitliğine en kolay metrobüs ile ulaşım sağlanıyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.