VALİ ÇUHADAR: KÖYLERİMİZİ DAHA YAŞANABİLİR HALE GETİRECEĞİZ…

VALİ ÇUHADAR: KÖYLERİMİZİ DAHA YAŞANABİLİR HALE GETİRECEĞİZ…

ABONE OL
9 Ağustos 2022 18:18
VALİ ÇUHADAR: KÖYLERİMİZİ DAHA YAŞANABİLİR HALE GETİRECEĞİZ…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarla hasbihal etmek ve köylülerin karşılaştığı sorun ve ihtiyaçlarının tespiti amacıyla düzenlendiği köy ziyaretlerine Adıyaman’ın en ücra köşesindeki Mestan, Kavak ve Sarıkaya Köyleri ile devam etti.
Köy ziyaretlerinde Vali Mahmut Çuhadar’a Vali Yardımcısı Bedir Deveci, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ve Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kıyas eşlik etti.
Ziyaret ettiği Mestan, Kavak ve Sarıkaya köylerinde büyük bir coşkuyla karşılanan Vali Mahmut Çuhadar, köy muhtarları ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek vatandaşlar tarafından iletilen sorunları not alıp bu talepleri aciliyet sırasına göre çözeceklerini belirtti.


Sarıkaya Köyünde etrafını saran çocukların isteğini kırmayarak fotoğraf çektiren Vali Mahmut Çuhadar, geçimini tütüncülükle sağlayan köyde çiftçilerle de sohbet ederek hasat mevsimi dolayısıyla tütünü şişe sapladı.
Sıcak ve samimi bir ortamda geçen köy ziyaretlerinde vatandaşlarla köyün ihtiyaç ve talepleri hakkında sohbet eden Vali Mahmut Çuhadar, “Biz Şeyh Edebali’nin öğüdü olan “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunu kendimize ilke edinmiş bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnsan güzel şartlarda yaşamadığı sürece devlet sağlam olmaz. Devletimizin ilelebet payidar olması için insanın iyi koşullarda yaşaması gerekiyor. Biz bütün çalışmalarımızı insan ve hizmet odaklı bir anlayışla yerine getiriyoruz. Devlet olarak bizim asli görevimiz köylerimiz arasında herhangi bir ayrım yapmadan hizmetin en kalitelisini vatandaşlarımıza sunmak ve köylerimizin refah seviyesini yükselterek daha da yaşanılabilir hale getirmektir. Özellikle kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu kamu yatırım ve hizmetlerini en hızlı bir şekilde yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz. Kırsal kesime bundan sonra daha çok zaman ayırarak daha sık gidip geleceğiz. Gönlümüz her zaman sizlerle beraberdir”dedi.
Vali Mahmut Çuhadar ve beraberindeki heyet, köy ziyaretlerinin ardından 2.600 metre yüksekliğindeki Ulu Baba Dağına çıkarak Hüseyin Gazi Türbesini ziyaret edip dua etti.
Burada vatandaşlarla sohbet eden Vali Mahmut Çuhadar, Ulu Baba Türbesinin ulaşım ve ihtiyaçlarının karşılanması için gayret göstereceğini söyledi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.