İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, LGS 1.’si Öğrencileri Makamında Kabul Etti…

İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, LGS 1.’si Öğrencileri Makamında Kabul Etti…

Bugün açıklanan Liselere Geçiş Sınavı (LGS)'de İlimiz büyük bir başarıya imza atarak 2 Türkiye 1. si çıkarmıştır.

ABONE OL
30 Haziran 2022 15:24
İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, LGS 1.’si Öğrencileri Makamında Kabul Etti…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, LGS 1.’si Öğrencileri Makamında Kabul Etti
İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan sınavda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Merkez Türkiye Petrolleri Ortaokulu Öğrencisi Aysima Beyza Taştan ve Besni Özel Simya Ortaokulu Öğrencisi Kadriye Beyza Temurayak’ı makamında kabul etti.


Müdürlük makamında gerçekleşen ziyarette, öğrencilerimiz Aysima Zeynep Taştan ve Kadriye Beyza Temurayak’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, öğrencilerin ailesi ve Türkiye Petrolleri Ortaokulu Yusuf Yıldız ve Özel Besni Simya Koleji Müdürü Onur Çubuk eşlik etti.


İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, LGS sonuçlarına göre Türkiye’de 48 ilin birinci çıkardığını ve toplam 193 birinci olduğunu ifade ederek, öğrencilerimiz Aysima Beyza Taştan ve Kadriye Beyza Temurayak’ın aldıkları 500 tam puanla birinci olan 193 öğrenci içinde yer aldıklarını belirtti.
İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, öğrencileri kabulde yapmış olduğu konuşmada; “2022 LGS’de 500 tam puan alarak üstün başarı gösteren sevgili öğrencilerimiz Aysima Zeynep Taştan ve Kadriye Beyza Temurayak’ı kutlarım. Bundan sonraki eğitim öğretim hayatlarında da başarılarının devamını diliyorum. Öğrencimizi yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.