Rektör Turgut’un 15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Rektör Turgut’un 15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

ABONE OL
14 Temmuz 2022 12:11
Rektör Turgut’un 15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminin, aziz milletimiz ve güvenlik güçlerimizin destansı mücadelesi ve direnişi ile bertaraf edilmesinin ve demokrasi zaferimizin altıncı yıl dönümündeyiz.

Türk milleti, 15 Temmuz gecesi tarihinde hiç karşılaşmadığı alçak bir darbe girişimine maruz kalmış, devlet içerisine sızmış bir grup hain, kendi halkına silah doğrultmuştur.

Bugün gururla kutladığımız 15 Temmuz, bizler için dirilişin sembolüdür. O gece vatanını savunmak için sokaklara çıkan 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız adeta bir Çanakkale, bir Kurtuluş Savaşı ruhu içerisinde bu vatanı kimseye bırakmayacaklarını göstermişlerdir. Bugün birlik ve beraberliğin, millet olmanın, demokrasiye ve bağımsızlığa olan inancın yeniden yeşerdiği bir gün olarak şanlı tarihimizdeki yerini almıştır. 15 Temmuz, iradesine, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkan bir milletin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği bir gündür.

Bizlere düşen en önemli görev, kutsal Anadolu toprağını canıyla kanıyla bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizin bıraktığı bu mirası yani Türkiye Cumhuriyetini korumak, kalkındırmak ve güçlendirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, 6 yıl önce bugün bu destana adını yazdıran kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Mehmet Turgut

Rektör

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.